Ankara Oto Kurtarma Olmadan Aracını Çekme

Kaza Yapan Aracı Asla Kendiniz Çekmeyin!

Ankara oto kurtarma olarak trafikte hareket ederken araçların belirli sebeplerden dolayı yolda kalması söz konusu olduğunu düşünüyoruz. Aracı yolda kalan kişilerin sorunu tek başlarına çözmek istedikleri bilinmektedir. Bu bağlamda, yoldan geçen herhangi bir araçtan yardım almak isterler. Buna ek olarak, başka araçların yolda kalan aracı görüp ona yardım etmek istediğini söyleyebiliriz. Peki, bu tavır doğru mu? Bir başka deyişle, sürücülerin yolda kalan araçlarını kendi başlarına çekmesi ya da profesyonel olmayan birine çektirmesi ne kadar mantıklı? Gelin, hep beraber bu konuyu inceleyelim! Ankara oto kurtarma olarak sizlere bu hakkında bilgi vereceğiz.

 

Neden Profesyonel Araç Çekici Firmalarından Yardım Almalısınız?

 

Ankara oto kurtarma aracınız yolda kaldıysa veya birden çok aracın olduğu bir kazaya karıştıysa yapmanız gereken diğer sürücülerle anlaşarak çoklu oto çekici firmalarını aramaktır. Aksi takdirde, birçok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz!

Kendisi hareket edemeyen bir aracın çekilmesinde dikkat edilmesi gereken birçok husus

bulunmaktadır. Yardım etmek isteyen kişilerin araç çekme işinde ne kadar deneyimli olduğunu

bilemezsiniz. İyi niyetli olarak yapılan ancak bilgisizliğin ön planda olduğu araç çekme işlemlerinde

genel olarak kötü sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda, kesinlikle ama kesinlikle çoklu oto çekici

firmalarını arayarak onlardan yardım almalısınız. Ankara oto kurtarma ve çoklu araç kurtarma firmalarının araç çekerken dikkat ettiği hususları inceleyelim!

1. Çekilen aracın ağırlığı ve çekici aracın ne kadar ağırlık taşıyabileceği hususları büyük önem taşımaktadır. Bu iki ağırlık kapasitesi; Ankara oto kurtarma ve çoklu oto çekici firmalar tarafından hesaplanmak zorundadır. Aksi takdirde, her iki araçta da kazalar meydana gelebilir. Buna ek olarak, hesaplamada yolun ve aracın eğimi de büyük önem taşımaktadır. Oldukça ağır bir aracı çeken  başka bir aracın fren sistemlerinde veya lastiklerinde birtakım hasarlar meydana gelebilir.

2. Ankara oto kurtarma ve çoklu oto çekici firmaları; çekim yapan aracın çeki kancası ağırlığını hesaplar. Çünkü, bu kancaya seviyesinin üzerinde ağırlığın binmemesi gerekmektedir. Fazla ağırlığın bindiği durumlarda direksiyon hakimiyetinde sıkıntılar yaşanacaktır.

3. Ankara oto kurtarma ve çoklu oto çekici firmalarının dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise çeki demirlerinin ne kadar uygun olduğuyla alakalıdır. Uygun olmayan çeki demirleri yüzünden çekim sırasında kopmalar başta olmak üzere birçok sorun yaşanabilir. Buna karşı hazırlıklı olunmalıdır.